Talentų šventė 2017

Štai atėjo ta diena,

Kai sukruto mokykla.

Susirinko jau svečiai,

Scena laukia nekantriai!

 

 

Balandžio 26 dieną į  Panemunės pagrindinėje mokykloje organizuojamą tradicinę Talentų šventę Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių mokiniams rinkosi svečiai iš Dzūkijos, ,,Volungės“, Vidzgirio pagrindinių mokyklų.  Susirinkusius  pasveikino renginio organizatorės (Edita Dervinienė, Renata Vaikšnorienė) ir šokių būrelio ,,Šypsena“ šokėjai (vadovė Jolanta Majauskienė). Visi kartu pasidžiaugėme, kad  tradiciniame renginyje  savo talentą dainuoti, groti, šokti parodė  ir mažieji panemuniečiai - Eimantė Remeikaitė, Smiltė Lankelytė, Beatričė Abariūtė, Atėnė Andriuškevičiūtė ir Ieva Remeškevičiūtė.

 

                                                                                       Jolanta Majauskienė

                                                                 Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Bičiuliška pirmokų diena

            Balandžio 26d. pirmokai apsilankė A.Jonyno memorialiniame muziejuje. Jis buvo pasirinktas neatsitiktinai: juk mūsų mokykla yra poeto vardu pavadintoje gatvėje! Čia ne tik sužinojo apie poeto gyvenimą, bet ir pajuto, kaip sunku žmonėms, turintiems regėjimo negalią: užrištomis akimis mėgino apibūdinti apčiuopiamus daiktus, skaityti ir rašyti Brailio raštu. Muziejuje ne tik klausė gido pasakojimo, tačiau ir patys, naudodami planšetes ieškojo paslėptos informacijos, garso įrašų, dalyvavo viktorinoje. 

              Iš muziejaus mažieji neskubėjo į klases, bet patraukė prie Dailidės ežerėlio. Čia bičiuliškai iškylavo ir pramogavo.

               Buvo smagi Bičiulystės diena.

 

                                                                                    Edita Dervinienė

                                                                  Pradinių klasių mokytoja metodininkė

4c klasės mokinė - konkurso "Raštingiausias ketvirtokas" nugalėtoja

Balandžio 20 dieną Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko konkursas "Raštingiausias ketvirtokas". Jame dalyvavo 4a klasės mokinė Lukrecija Lukoševičiūtė ir 4c klasės mokinė Atėnė Šeputytė.

Tarp dvidešimt konkurso "Raštingiausias ketvirtokas" dalyvių 4c klasės mokinė Atėnė Šeputytė užėmė 1-ąją vietą (pradinių klasių mokytoja metodininkė Rima Baublienė).

 

                      Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Mūsų pradinukai-geriausiųjų matematikų dešimtuke

            Kovo 18d. dešimtyje konkurso vykdymo centrų Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Ukmergėje, Utenoje ir Vilniuje vyko tarptautinis matematikos konkursas "Pangea 2017" II etapas, kuriame dalyvavo 1176 (3-10 klasių) moksleiviai iš visos Lietuvos. Į II etapą pateko ir mūsų mokyklos mokiniai: 2 trečiokės, 5 ketvirtokai ir 3 penktokai. Iš jų 3 šaunuoliai buvo pakviesti į apdovanojimų šventę, kuri vyko balandžio 6 dieną Vilniuje, viešojoje įstaigoje "VIMS - International Meridian School". Sveikiname 4b klasės mokinius Kristupą Šilalę, laimėjusį trečiąją vietą konkurse ir Nedą Kašėtą, laimėjusį septintąją vietą tarp 351 ketvirtoko (pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Majauskienė).

           Didžiuojamės, kad mūsų mokyklos pradinukai - geriausiųjų Lietuvos matematikų dešimtuke. 

Meninio skaitymo konkursas "Tau, Lietuva"

2017 metų kovo 30 dieną Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Tau, Lietuva“, skirtas Piliakalnių metams pažymėti. Jame dalyvavo gausus Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos skaitovų būrys. 1–2 klasių mokinių grupėje 1-ąją vietą užėmė Liepa Jankauskaitė, 1a klasės mokinė (pradinių klasių mokytoja metodininkė Renata Vaikšnorienė), 3-iąją vietą – Ieva Griškevičiūtė (pradinių klasių mokytoja metodininkė Gintauta Almonaitienė). 3–4 klasių mokinių grupėje 2-ąją vietą užėmė Gabrielė Karvelytė (pradinių klasių mokytoja metodininkė Rima Baublienė), 3-iąją vieta – Gustė Račkauskaitė (pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Majauskienė)

POPIETĖ „KURKIME KARTU“

Kovo 15 dieną Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje vyko popietė „Kurkime kartu“, skirta Žemės dienai. Joje dalyvavo ,,Sakalėlio“ ir Senamiesčio pradinių, Dainavos, Likiškėlių, Panemunės ir Vidzgirio pagrindinių mokyklų bei šv. Benedikto gimnazijos trečiųjų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis.

„Žemės šokiu“ renginio dalyvius pasveikino 1a klasės mokiniai, paruošti pradinių klasių mokytojos metodininkės Renatos Vaikšnorienės.

Popietės dalyviai atliko įvairias kūrybines užduotis, kurias parengė pradinių klasių mokytojos metodininkės Daiva Andrulevičienė ir Sigita Gudaitienė. Vaikai piešė bendrą piešinį „Gamta – visų namai“, iš pabirusių žodžių surinko posakius apie gamtą, sudėliojo dėlionę „Mūsų Žemė“, šoko šokį „Upytėlė teka“, ant vandens lašelių pateiktame eilėraštyje užrašė „lietaus nuplautus“ žodžius, rūšiavo šiukšles, skandavo savo sukurtus šūkius apie gamtos saugojimą ir stebėjo, kaip skleidžiasi vandens lelija, primindama apie tai, kad  turime saugoti tai, kas mums brangiausia: tyrą orą, švarų vandenį, turtingą gyvąją gamtą, gražų kraštovaizdį, švarią gyvenamąją aplinką.

Renginio pabaigoje visi kartu atlikome dainą „Žemėj Lietuvos“. Laikinai einanti direktoriaus pareigas Irma Jauneikienė padėkojo mokiniams ir jų mokytojoms už aktyvų dalyvavimą, kūrybiškumą, bendradarbiavimą, įteikė padėkas.

Geras emocijas popietės dalyviams primins ir organizatorių įteikti „saldūs obuoliukai“ bei nuotraukose užfiksuotos veiklų akimirkos.

 

                                                                                    Daiva Andrulevičienė,

                                                                          pradinių klasių mokytoja metodininkė

Archeologo laboratorija

Kovo 2 dieną 4b klasės mokinukams pasaulio pažinimo pamoka „Kasinėjimai ir tyrinėjimai“   vyko  tam pritaikytoje archeologinėje ekspozicijoje. „Atidengdami“ kultūrinius sluoksnius, moksleiviai keliavo laiko ratu susipažindami ir tyrinėdami lipdytinės ir žiestinės keramikos raidą,  numizmatikos radinius ir jų istoriją, titnago pritaikymo galimybes. Ketvirtokai įvertino senuosiuose sluoksniuose atrasto daikto ypatybes, mokėsi daryti išvadas. Informacijos pateikimo forma skatino mokinių loginį, kritišką mąstymą. Darbas su muziejaus eksponatais ugdė gebėjimus atpažinti medžiagas, diskutuoti..

 

                                                                        Jolanta Majauskienė

                                                          Pradinių klasių mokytoja metodininkė

 

 

KOMANDA „PANEMUNIUKĖS“ 3-IOSIOS VIETOS LAIMĖTOJA VIKTORINOJE – KONKURSE „MANO MIESTAS ALYTUS“.

Vasario 22 dieną Vidzgirio pagrindinėje mokykloje įvyko viktorina-konkursas ,,Mano miestas – Alytus“, skirtas miesto trečiųjų klasių mokiniams. Šiame konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 3b klasės mokinių komanda: Miglė Jančiauskaitė, Evelina Kiguolytė, Ieva Remeškevičiūtė ir Vėjūnė Stankevičiūtė.

Visos komandos, vykdamos į konkursą, turėjo sugalvoti pavadinimą ir prisistatymą tema ,,Kas mums yra Alytus?“. „Panemuniukių“ komanda sukūrė nuoširdų prisistatymą apie Alytų ir atsakingai ruošėsi šiam konkursui: mergaitės stengėsi įgyti kuo daugiau žinių apie savo gimtojo miesto istoriją, kultūrą, žymius žmones, muziejus, paminklus, aiškinosi miesto herbo prasmę ir kt.

                    Viktorinoje – konkurse „Mano miestas Alytus“ mūsų mokyklos komanda laimėjo 3-ąją vietą. „Panemuniukės“ džiaugėsi laimėjimu ir dar keletą dienų dalijosi įspūdžiais apie šį konkursą su savo bendraklasiais.

 

Daiva Andrulevičienė,

 

pradinių klasių mokytoja metodininkė

2a klasės mokiniai džiaugiasi žiema kūno kultūros pamokoje

Mažieji šokolado ekspertai

Gruodžio 23 dieną 4b klasės mokinukai  apsilankė Trakuose, šokolado manufaktūroje ,,AJ šokoladas“.

Mus pasitiko pats  Lietuvos šokolado karaliumi tituluojamas manufaktūros savininkas – Algimantas Jablonskas, kuris papirko visus savo nuoširdumu, gera energija, šmaikščiomis istorijomis apie šokoladą ir pravedė šokolado gaminimo pamokėlę. Prieš pradedant lieti šokoladinius saldainius, parodė ir davė paskanauti žaliavos, skirtos šokoladinių saldainių gamybai. Tuo metu  šokoladas buvo temperuojamas: pilamas ant stalo ir mentelėmis vėsinamas. Vėliau buvo liejamos formelės, ragaujamas ir pilamas kremas. Mokinukai gamino saldainius patys. Kol lietas šokoladas kristalizavosi, buvo demonstruojama triufelių ir kitokių „rankinių“ saldainių gamyba. Sustingus šokoladui formelėse, buvo iškilmingai skelbiama paties šviežiausio šokolado degustacija ir ant granitinio stalo gražiai sugulė blizganti naujausia saldainių „karta“.

 

O tada jau nebeliko ir nemėgstančių šokolado… Patys gaminomės saldainius, iš  kurių buvo renkamas unikaliausias bei išradingiausias. Visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado ekspertais. Savo kūrinius  susipakavę į maišelius ir įsigiję  lauktuvių išskubėjome pasitikti gražiausių metų švenčių.

 

                                                                                        Jolanta Majauskienė

                                                                Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Saldi Kalėdų pasaka

Laikrodžiai nenumaldomai skaičiuoja dienas, valandas ir minutes iki pačių gražiausių metų švenčių. Tad gruodžio 21d. mes, pirmų klasių mokinukai, iškeliavome į Birštoną, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Saldi Kalėdų pasaka“.

                      Tik atvykus buvome iškart nustebinti, kai prie įėjimo mus pasitiko pats Kalėdų Senelis, pakvietęs susišilti prie jaukaus židinio. Pasiskirstę grupėmis, pasiraitojome rankoves ir ėmėmės darbo – kartu su nykštukais kūrėme saldžiąją Kalėdų pasaką. Sijojome miltus, minkėme tešlą, iš kurios gaminome kvapnius meduolinius sausainius. Jiems iškeliavus į krosnį, laikas neprailgo: žaidėme žaidimus, deklamavome eilėraščius, dainavome daineles, o ir šiaip smagiai juokavome.

                      Iškepusius sausainius puošėme įvairiais glaistais ir pabarstukais, bet svarbiausia – ten įdėjome labai daug meilės ir šilumos. Sausainėlius sudėjome į dėžutes, užrašėme sveikinimo atvirukus ir taip paruošėme dovanėles savo artimiesiems.

                      Visgi ir patys nelikome be dovanų. Taip entuziastingai dirbdami nė nepastebėjome, kai buvome nufotografuoti su Kalėdų Seneliu. Taigi, kiekvienas gavome po nuotrauką su  asmeniniu Kalėdų Senelio antspaudu.

                      Atsisveikinę su Kalėdų Seneliu ir jo padėjėjais nykštukais, kupini puikių įspūdžių grįžome į mokyklą. Dabar jau žinome, kokia ta saldi Kalėdų pasaka.

 

                                                                                                             Edita Dervinienė

                                                                                          Pradinių klasių mokytoja metodininkė

1b klasės mokinukai laukia baltų šv. Kalėdų

4c klasės išvyka į Birutės ulonų batalioną

Pagerbiant Lietuvos kariuomenės dieną, mūsų 4c klasė lapkričio 25 dieną lankėsi Birutės ulonų batalione. Mus pasitikusi meno vadovė muziejuje supažindino su bataliono istorija, kario profesija.Ten matėme tikrą kardą ir atkurtą ulonų kario aprangą. Buvo galima užsidėti kepurę ir palaikyti kardą. Kariai mus supažindino su ginklais. Jie turi ir augintinių - terariume išvydome pitoną ir driežą. Įdomu buvo sužinoti apie  karinę techniką. Mums net  leido  įlipti į kai kurias mašinas. Tai buvo, ko gero, pati įdomiausia išvyka.

 

 

Emilija Petrosian

  4c klasės mokinė

Spalviukų draugystė

Saulė, pienė ir šalpusnis.

Obuolys ir citrina.

Mažas viščiukas.

Lauko teniso kamuoliukas.

Ir viena šviesoforo spalva.

GELTONA!

Ji aktyvi, ji atidi, ji susikaupusi, ji šilta!

Kas ji?

Panemunės komanda!

 

Lapkričio 30 dieną Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje susirinko spalvotos pirmokų komandos gražiai padraugauti, linksmai praleisti laiką ir daugiau sužinoti apie spalvas. Mažieji mokinukai žaidė žaidimus, žiūrėjo pasaką apie Spalviukus, atliko linksmas ir įdomias užduotis. Pirmokiukai džiaugėsi gavę mielų dovanėlių.

 

Alytaus Panemunės geltonąją komandą atstovavo Liepa Jankauskaitė, Eimantė Remeikaitė, Urtė Rimavičiūtė ir Raminta Urbonavičiūtė.

 

                                                                                      Renata Vaikšnorienė

                                                              Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Etnokultūros konkursas “MES ESAME DZŪKAI”

Lapkričio 24 dieną Dainavos pagrindinėje mokykloje vyko etnokultūros konkursas “MES ESAME DZŪKAI”.

Renginio dalyviai susipažino su dzūkiškos kalbos ypatumais, klausėsi dzūkiškų dainų, stebėjo šokius, lankėsi dzūkiškų tautodailės darbų parodoje, dalyvavo dūkiškų eilėraščių konkurse.

Šiame konkurse dalyvavo devyniolika antrų, trečių klasių mokinių iš aštuonių Alytaus bendrojo ugdymo mokykų. Mūsų mokyklos 3a klasės mokinė Meida Ignatavičiūtė mintinai padeklamavo S. Žadeikienės eilėraštį “Ateik, vaikuci, in mano sodų” (mokytoja Neringa Arlauskienė) ir 3b klasės mokinė Ieva Remeškevičiūtė mintinai padeklamavo R. Demeniškio eilėraštį “Lepeškų žydėjimas” (mokytoja Daiva Andrulevičienė).

Kol komisija susumavo rezultatus, mokiniai atliko kūrybinę užduotį – tautiniais raštais margino juostas.

Netrukus buvo paskelbti konkurso rezultatai. Džiugu, kad 3b klasės mokinė Ieva Remeškevičiūtė šiame konkurse laimėjo I-ąją vietą, 3a klasės mokinė Meida Ignatavičiūtė – III-ąją vietą.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis ir kartu su visais renginio dalyviais bei komisijos narias atliko dainą “Mes esam dzūkai”.

 Buvo smagu ir naudinga dalyvauti renginyje, kuriame puoselėjamos lietuvių tradicijos ir dzūkiškas žodis.

 

                                                                                 Daiva Andrulevičienė,

 

                                                                       pradinių klasių mokytoja metodininkė 

,,Kartu smagu“

      Lapkričio 16 dieną  Alytaus neformaliojo švietimo centras ,,Tolerancija“ sukvietė Alytaus miesto ir rajono mokyklų mokinius į  etnokultūrinį  festivalį ,,Kartu smagu“. Renginio tikslas - siekti tarpkultūrinio ir tarpetninio dialogo, solidarumo, tolerantiškumo, gilinantis į šeimų papročius, tradicijas, tautosaką, skatinti mokinius pažinti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje gyvenančių tautų kultūras. Mūsų mokyklos 4b klasės mokinukai pristatė žiūrovams Graikiją ir uždegantį šokį ,,Sirtakis“, kuris yra tapęs vienu iš Graikijos nacionalinių simbolių. Sakoma, kad būtent jis padėjo Graikijai išsikapstyti iš ekonominės krizės, kai, sužinoję apie šokį, turistai patraukė ten jo išmokti.  Sirtakio šokis yra patekęs ir į Gineso rekordų knygą. Tuomet  jį šoko net 5614 žmonių.

 

                                                                                           Jolanta Majauskienė

                                                                                                Pradinių klasių mokytoja metodininkė

Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla - Geriausia Lietuvos "eTwinning" mokykla 2016

Jau ne pirmus metus mūsų mokykla dalyvauja eTwinning projektinėje veikloje. Taip skatinamas bendravimas tarp įvairių šalių mokytojų ir mokinių, o kartu ir įvairių žinių pasisemiama. Ne retas atvejis, kai projektai apdovanojami įvairiais kokybės ženkleliais. O štai 2015 – 2016 m.m. 4a klasės mokinių vykdytas projektas „United Through Dance“ tapo konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtoju 3–11 metų mokinių kategorijoje (kartu su projektais  „How to become the best“ Kauno Jono Pauliaus II gimnazija, Larisa Baronienė, Kėdainių lopšelis-darželis Pasaka, Rasa Simonavičienė; „Flower in a child's hand“  Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla, Vida Petraitienė).

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad apdovanoto projekto atstovai (5 mokiniai ir 1 juos lydintis mokytojas) kviečiami į programos „eTwinning“ mokinių stovyklą š.m. spalio 24-25 d., kuri vyks Vilniuje. Projektui vadovavusios mokytojos Renata Vaikšnorienė ir Jurgita Arbutavičienė kviečiamos į eTwinning“ konferenciją Atėnuose, Graikijoje.

 

 

Pamiršau viską, ko buvau mokomas.

 Atsimenu tik tai, ką išmokau. 

             Patrikas Vaitas

 

Viena diena su puikiu mokytoju yra geriau

nei tūkstantis dienų stropaus mokymosi.

                    Japonų patarlė

 

      Svetainę administruoja   pradinių klasių mokytoja metodininkė

         Edita Dervinienė